Vaša zelenina porastie oveľa rýchlejšie. Len niekoľko šišiek

Last Updated: 10. júna 2024By Tags: , ,

Ak chcete urýchliť rast zeleniny a postarať sa o ostatné rastliny na záhrade, môžete použiť šišky na prípravu výživného prípravku. Jeho príprava je veľmi jednoduchá a účinky sú naozaj úžasné. Prečítajte si, ako ho pripraviť a ako hnojivo z borovicových šišiek používať.

Šišky môžu byť veľmi užitočné pri pestovaní zeleniny a ďalších rastlín. Vďaka nim si môžeme pripraviť skvelé tekuté hnojivo, ktoré okrem iného urýchli rast našich exemplárov a ochráni ich pred chorobami. Okrem toho majú šišky v záhrade aj ďalšie využitie. Pozrite sa, ako využiť borovicové šišky.

Šišky na záhrade – prečo sa oplatí ich používať?

Použitie šišiek na záhrade má mnoho výhod. Vďaka nim môžeme nielen urýchliť rast zeleniny a ďalších rastlín , ale aj naše exempláre aby boli odolné voči rôznym druhom chorôb a chránili ich pred nimi.

Borové šišky navyše účinne zvyšujú odolnosť rastlín voči poveternostným vplyvom. Ich použitie v starostlivosti môže tiež zlepšiť kvitnutie jedincov alebo ovplyvniť lepšiu plodnosť. Na tento účel je však potrebné šišky vhodne spracovať, napr. z nich vyrobiť skvelé domáce hnojivo.

Účinnosť šišiek v záhrade je daná tým, že obsahujú mnoho cenných živín. Patria medzi ne živice, alkaloidy a minerálne látky, ako je draslík, zinok a vápnik.

Ako používať borovicové šišky na záhrade?

Šišky sa najlepšie používajú na výrobu tekutého hnojiva. Naplňte nimi litrový pohár alebo varnú nádobu a zalejte vodou. . Zmes vložte do hrnca a varte 20 minút.

Potom, akonáhle vychladne, živinu sceďte a nalejte do menších kelímkov. T Pripravenú zmes je možné skladovať na chladnom a tmavom mieste až niekoľko mesiacov.

Pred použitím je však nutné prípravok zriediť. . Nalejte 50 ml hnojiva na borovicové šišky do 1 litra vody. Toto hnojivo je možné aplikovať raz za dva týždne ako postrek alebo ako tekuté hnojivo. Súčasne musíme mať na pamäti, že nikdy týmto prípravkom nezalievajte suchú pôdu . Hnojivo vždy aplikujte na mierne vlhký substrát.

Okrem toho môžeme šišky využiť aj inak. Mnoho skúsených záhradkárov sa rozhodlo mulčovať svoje rastliny borovicovými šiškami. . Je však potrebné mať na pamäti, že okysľujú pôdu, takže ich možno umiestniť iba v blízkosti kyslomilných rastlín.

Taký mulč dokonale ochráni pôdu pred odparovaním vody a zároveň ochráni korene rastlín pred premrznutím. Mulčovanie šiškami navyše pomáha obmedziť rast nežiaducich burín, takže naša záhrada bude upravenejšia.

Leave A Comment