Vezmite z kuchyne a rozbite blízko domu. Za utekajúcou kunou sa bude prášiť

Last Updated: 10. júna 2024By Tags: ,

Ako sa zbaviť kuny z pôdy bez toho, aby ste jej ublížili? Využite niektorý z osvedčených domácich trikov. Sú jednoduché, lacné a 100% účinné. Čo budete potrebovať, aby ste rýchlo odohnali nepozvaného hosťa?

Kuna, hoci je na pohľad roztomilá, vie poriadne potrápiť. Často sa usadzujú na pôdach, stodolách, kôlňach alebo záhradách a spôsobujú skazu. Hoci sa živia najmä hlodavcami, ovocím a hmyzom, poškodzujú aj strešnú fóliu, izolačnú penu, káble a robia neporiadok. Ako sa ich humánne zbaviť?

Ako zistíte, či je v dome kuna? Venujte pozornosť týmto signálom

Kuny skalné sú cicavce z čeľade lasicovitých, ktoré veľkosťou pripomínajú mačky. Výskyt na Slovensku bol doložený na 47,6% územia. Majú našuchorenú, mäkkú a hustú srsť, na chrbte a hlave hnedosivú, s tmavším chvostom a labkami a na krku takmer bielu so svetlo žltým povlakom. Na tvári je telový nos s nádychom ružových a čiernych očí. Napriek svojmu očarujúcemu vzhľadu vie byť kuna mimoriadne problematická a dokáže napáchať veľa škôd.

Zaujímavosťou je, že je to nočný živočích, ale v lete sa s ním môžeme stretnúť aj cez deň. Problém nastáva, keď sa rozhodne stať sa naším spolubývajúcim . Aj keď základom jej potravy sú drobné cicavce (myši, hraboše a dokonca aj potkany), vtáky, vtáčie vajcia, ovocie, jašterice a hmyz, aby sa dostala do budovy alebo miestnosti, dokáže prehrýzť izolačnú penu, káble a vytvoriť neporiadok.

Hubenie, zápach zdochlín alebo zhnitého ovocia a nočné zvuky v podkroví môžu znamenať, že to žilo vo vašom dome. Ako sa jej zbaviť účinným, ale aj humánnym spôsobom?

Ako sa rýchlo zbaviť kuny? Po prvé: zabrániť vstupu

Najlepší spôsob, ako si s kunou poradiť, je správne zaistiť svoj domov . Preto skôr, než sa objaví nepozvaný hosť, skontrolujte stav strechy i podkrovia . V prípade potreby chráňte vetracie otvory oceľovými mriežkami alebo kovovými pásikmi, určite sa cez ne neprehryznú.

Ak môžete, použite polystyrén, ktorý nemajú rady . Tiež stojí za to vedieť, že mäkká minerálna vlna je niečo, čo majú radi a môžu ju prekonať bez námahy. Takto zabezpečený domček výrazne zníži riziko objavenia sa kuny.

Čoho sa kuny boja? Vezmite kefu alebo sa pozrite do chladničky

Nechýbajú domáce prostriedky, ako sa kuny zbaviť. Najbežnejšími repelentmi sú pachy, ktoré psy neznesú alebo sa ich boja. Prvým z nich bude pach iného predátora, s ktorým by sa radšej nestretli, pretože ich môže ohrozovať.

Šikovným trikom preto bude rozhadzovať psie alebo mačacie chlpy na miesta, kde sa potulujú . Akonáhle to ucítia, okamžite utekajú. Ukazuje sa tiež, že kuny neznesú pach vajec. Ak sa teda túlajú po záhrade, oplatí sa ich pri dome rozbiť a nechať. Dajú tomuto miestu široký priestor.

Čo robiť na odplašenie kún? Siahnite po rádiu

Kuny majú nielen citlivý čuch, ale aj sluch. Ďalším bezpečným spôsobom, ako ich odohnať, je preto používanie hlasných zvukov, ktoré dráždia ich citlivé uši. Takže si doma pustite nahlas hudbu.

Len je dôležité robiť to v rôznych časoch, inak sa rýchlo naučia, kedy je ticho. Táto metóda vyžaduje trochu času a trpezlivosti, ale určite funguje.

Leave A Comment