Zbieram ich na svojich prechádzkach. Je to môj „prírodný“ botox. Aplikujte na 20 minút a sledujte, ako vrásky miznú

Last Updated: 10. júna 2024By Tags: , , ,

Ako sa najlepšie starať o pleť v lete? Nemusíte siahať po špičkovej kozmetike. Ešte lepšie výsledky prinesie metóda, ktorú si cenili a roky používali už naše babičky.

Ukazuje sa, že kvet, ktorý zvyčajne míňame pri prechádzke, je nenahraditeľným spojencom v boji za dokonalú pleť.

Ako sa najlepšie starať o pleť v lete? Nemusíte siahať po špičkovej kozmetike. Ešte lepšie výsledky prinesie metóda, ktorú si cenili a roky používali už naše babičky. Ukazuje sa, že kvet, ktorý zvyčajne míňame pri prechádzke, je nenahraditeľným spojencom v boji za dokonalú pleť.

Na starostlivosť o pleť by ste nemali zabúdať počas celého roka. V lete je naša pokožka vystavená mnohým poveternostným vplyvom, pretože trávime viac času vonku. Okrem ochrany pred slnkom by sme nemali zabúdať na pravidelnú starostlivosť o pleť.

Čoraz viac žien sa obracia k alternatívnym a prírodným spôsobom, ako poskytnúť svojej pleti to najlepšie. V lete môžeme okrem produktov, ktoré nájdeme v kuchyni, využiť aj kvety. Stretávame sa s nimi na každej prechádzke. 

Skrývajú v sebe mnoho cenných vlastností a mnohí ľudia o nich nevedia. Nezabudnite si predtým vykonať námatkový test citlivosti na kúsku pokožky.

Na čo sú dobré sedmokrásky? Vlastnosti a výhody v starostlivosti o pleť

Sedmokrásky sa v tradičnej medicíne už po stáročia používajú na liečbu rôznych ochorení vrátane kožných chorôb. Starí Gréci a Rimania ich používali na liečbu akné, ekzémov a psoriázy. Dnes sú naďalej obľúbenou zložkou prírodnej starostlivosti o pleť a vlasy. Sú bohaté na antioxidanty, protizápalové zlúčeniny a vitamíny, čo z nich robí prírodnú silu pre zdravie pokožky. Ako presne pôsobí na pleť sedmokráska?

Upokojujú a hydratujú pokožku. Sedmokrásky sú prírodným zvlhčovačom, čo znamená, že priťahujú vodu do pokožky. Vďaka tomu sú ideálne na udržanie hydratácie a pevnosti pokožky.

Znižujú zápal a začervenanie. Sedmokrásky obsahujú protizápalové zlúčeniny, ktoré pomáhajú znižovať začervenanie a opuch.

Chránia pokožku pred starnutím. Sedmokrásky sú bohaté na antioxidanty, ktoré môžu pomôcť chrániť pokožku pred poškodením voľnými radikálmi.

Starí Gréci a Rimania ich používali na liečbu akné, ekzémov a psoriázy. Dnes sú naďalej obľúbenou zložkou prírodnej starostlivosti o pleť a vlasy.

Pleťový krém alebo tonikum na tvár? Vyrobte si domácu masku na starostlivosť o pleť

Správna pleťová maska dokáže pleť hydratovať a odstrániť prebytočnú mastnotu, takže pleť bude svieža a obnovená. Poľné kvety, ako napríklad sedmokrásky, môžu byť skvelou alternatívou. Môžete ich zaradiť do svojho kozmetického režimu.

Na výrobu domáceho elixíru na tvár budete potrebovať:

 • tucet sedmokrások

 • hrsť ovsených vločiek

 • 4 polievkové lyžice zemiakovej múky

 • 50 ml šálky vriacej vody

Postup:

 • Sedmokrásky, ktoré ste predtým nazbierali, vložte do pohára.

 • Zalejte ich 50 ml vriacej vody.

 • Zmes potom nechajte odstáť približne 20-25 minút.

 • Potom pridajte 4 polievkové lyžice zemiakovej múky a hrsť ovsených vločiek.

 • Keď má zmes konzistenciu hustej kaše, rovnomerne ju naneste na tvár.

 • Nechajte pôsobiť približne 20 minút.

 • Nakoniec ju zmyte vlažnou vodou.

Leave A Comment