Iba 2 čajové lyžičky – tajomstvo obnovy lopatkovca! Vráťte svoju zeleň a rozkvitnite pomocou jednoduchého bylinného lieku

Last Updated: 17. novembra 2024Tags: ,

Zdieľať článok na socialných sieťach

Používaním prípravku na domácu starostlivosť sa rastlina ozdraví, získa späť svoju intenzívnu zelenú farbu a nakoniec vykvitne.

Na záchranu umierajúceho spathiphyllum stačia doslova 2 čajové lyžičky. Vďaka tomu bude rásť ako blázon a krásne ozdobí interiér nášho domova. Ako pripraviť tento kondicionér na spathiphyllum?

Už 2 čajové lyžičky môžu zachrániť umierajúci spathiphyllum. Znovu získa zelenú farbu a rozkvitne.

Starostlivosť o spathiphyllum nie je zložitá, pretože vyžaduje iba primeranú vlhkosť a slnečné svetlo. Spathiphyllum je už roky jednou z najobľúbenejších črepníkových rastlín v poľských domácnostiach. A táto skutočnosť nikoho neprekvapí, pretože je to fantastická dekorácia do miestnosti. Krásny biely kvet je obklopený hustými zelenými listami. Spathiphyllum je tiež známy pre svoje vlastnosti na čistenie vzduchu, čo je užitočné najmä na jeseň av zime.

Hoci je táto rastlina nenáročná na údržbu, niekedy z neznámych príčin uhynie. Vtedy premýšľame o tom, čo urobiť, aby sme zachránili umierajúci spathiphyllum. V takejto situácii používam domáci kondicionér Spathiphyllum , ktorý vyrábam z dvoch ingrediencií. Dve lyžičky cukru rozpustím v litri vody, premiešam a po vychladnutí zalejem rastlinu v kvetináči. Toto hnojivo spathiphyllum používame raz za mesiac a rastlina čoskoro odkvitne a začne rásť nové listy.

Starostlivosť o spathiphyllum. Ako sa o ňu starať, aby kvitla a nezvädla?

Ako som už spomenul, starostlivosť o spathiphyllum nie je veľmi zložitá. Musíte len dodržiavať niekoľko jednoduchých pravidiel o zalievaní a správnom mieste, aby vaše spathiphyllum zostalo zelené a kvitnúce. Toto sú:

  • Rastlinu umiestnite na nie príliš slnečné miesto (nevhodné sú parapety).
  • Vyhnite sa miestam náchylným na prievan, pretože spathiphyllum ich nemá rád.
  • Pravidelne zalievajte – pôda by mala byť vlhká, nie však premočená.
  • Snažte sa pravidelne kŕmiť hnojivom spathiphyllum .

Zdieľať článok na socialných sieťach

Novinky na váš e-mail

Žiadny geniálny nápad vám už neujde!