„Teza“ the Teresas: Tipy, ako natrvalo odstrániť šváby z vášho domova

Last Updated: 10. júna 2024By Tags: ,

Hovoria, že šváby sú tak odolné, že môžu prežiť nukleárnu vojnu. .. My hovoríme, že sa rozhodne stanú každý leto našou nočnou morou!

Otravný návštevník, ktorý nás neprestáva vyvolávať paniku, so svojou prítomnosťou objavuje a ruší prechádzky v našich domovoch, ak urobíme tú chybu, že v letných mesiacoch necháme nejaké balkónové dvere otvorené!

Zhromaždili sme niekoľko užitočných tipov, ako sa ich tento rok v lete čo najľahšie a najrýchlejšie zbaviť:

Čo šváby neznáša?

Najprv si pamätajte, že šváby neznášajú bobkové listy, plátky uhorky a cesnak.

Bolo by teda dobré nechať tieto malé „darčeky“ niekde blízko miest, ktoré často navštevujú (obvykle kuchynské a kúpeľňové skrinky). Samozrejme existuje riziko, že sa napcháme mravce a iným hmyzom.

Takže dobrý trik je, keď vytriete dom, pridajte do vody nejaké bobkové listy. Zabránite tak ich nájazdom na váš domov.

Dobrým repelentom je prípravok z kyseliny boritej, cukru a pšenice alebo múky.

Z tejto zmesi vytvorte malé guličky a pokladajte ich na miesta, kde sa objavujú šváby. Čoskoro sa otrávi prehltnutím kyseliny.

Amoniak je ďalším nepriateľom švábov. Pridajte dve šálky amoniaku do vedra plného vody a spláchnite ho do drezu. Amoniak prítomný vo vode „vyženie“ šváby z vášho domova.

Mory nie sú niečo, čo šváby milujú, takže je dobré umiestniť guličky molí do skríň, kuchynského drezu, pod chladničku a kdekoľvek inde, kde si myslíte, že tento hmyz má „priechod“.

Dobrou pascou na šváby je pohár s … vodou. Stačí k stene postaviť pohár s vodou a čoskoro sa stane lákadlom pre šváby.

Len nezabudnite pridať trochu amoniaku alebo niektorú z bežne dostupných návnad špeciálne na šváby.

Mydlová voda a jedlá sóda „zachraňujú“ životy

Najjednoduchší spôsob, ako sa zbaviť švábov, je mydlová voda.

Pridajte mydlo alebo saponát do vody a naneste na povrch, kde sa objavil šváb. až sa nabudúce priblíži, táto zmes ju zabije v priebehu niekoľkých minút.

Jedlá sóda je ďalším riešením.

Nasypte jedlú sódu na listy kapusty alebo šalátu a umiestnite ju do oblastí, kde sú šváby.

Toto „jedlo“ ich prinúti, aby vás znova nenavštívili. Prípadne môžete pridať aj cukor. Šváby tejto „osudovej“ pochúťke len ťažko odolajú.

Pamätajte, že šváby priťahujú oblasti, ktoré už boli kontaminované švábim trusom. Veľmi dôkladne očistite a potom osušte konkrétne miesta, aby nezostala žiadna zvyšková voda, ktorá by ich mohla znovu prilákať.

Leave A Comment