Zmiešajte s vodou a nalejte do fľaše. Vôňa vás bude sprevádzať dva týždne

Last Updated: 10. júna 2024By Tags: ,

Kúpeľňa je bezpochyby miestom, kde je ťažké zacítiť príjemnú vôňu. Vlhkosť a nepríjemný zápach tiahnuci sa z toalety môže účinne odradiť od používania miestnosti. Na pomoc prichádza domáci osviežovač vzduchu. Vyrobiť si ho môžete v priebehu 5 minút.

Častým problémom je zápach vychádzajúci z kúpeľne. Kupujeme osviežovače vzduchu, sviečky a špeciálne spreje, ale niekedy situáciu len zhoršujú, pretože majú neprirodzenú, umelú vôňu. Preto je najlepším riešením vyrobiť si difuzér vône sami. Týmto spôsobom sa bude príjemná vôňa vznášať v miestnosti po celý deň.

Ako si vyrobiť osviežovač vzduchu pomocou tyčiniek? Rýchly a jednoduchý spôsob

Existuje niekoľko spôsobov, ako osviežiť vzduch v kúpeľni. Napriek tomu, čo si možno myslíte, vôbec nejde o to otvoriť okná dokorán a vyvetrať celý byt. S pomocou niekoľkých ingrediencií si môžete sami vyrobiť difuzér vône. Bude vydávať príjemnú vôňu a zároveň sa stane krásnou dekoráciou miestnosti.

Na výrobu osviežovača vzduchu budete potrebovať niekoľko vecí:

  • nádobu s úzkym hrdlom (napr. fľaštičku od parfumu).
  • voda
  • éterický olej podľa vlastného výberu
  • základný olej bez vône (napr. kokosový olej)
  • dlhé špajle alebo bambusové tyčinky.

Postup:

  1. Do fľaše nalejte olej a vodu v pomere 2:1.
  2. Pridajte 20 kvapiek esenciálneho oleja, premiešajte a rovnomerne zapichnite špáradlá.
  3. Umiestnite fľaštičku na požadované miesto v kúpeľni. Hotovo!

Ako vytvoriť vôňu do kúpeľne? Vydrží až dva týždne

Nie ste si istí, ktorý esenciálny olej vybrať? Zamyslite sa nad tým, ktorá vôňa je vám najbližšia. Ak je to kvetinová vôňa, zvoľte olej, ktorý vonia po ruži, jazmíne alebo levandule. Máte radi osviežujúca vôňa? Zvoľte limetkový, citrónový alebo pomarančový olej. Priaznivci drevitých vôní by mali siahnuť po mätovom alebo eukalyptovom oleji. Takto pripravený difuzér bude voňať až 14 dní. Čas od času tyčinky otočte. Dobrým spôsobom je tiež zmiešanie dvoch šálok vody so šťavou z polovice citróna. Nalejte do nádoby, pridajte vetvička rozmarínu alebo pridajte niekoľko kvapiek vanilkového oleja. Priveďte do varu, po vychladnutí nalejte do fľaše, vložte tyčinky a nechajte v kúpeľni.

Leave A Comment