Moje paradajky konečne plodia zo všetkých kvetov a rodia ako šialené. Tieto rady si poznačte!

Publikované: 16. mája 2025Značky: , , , ,

Zdieľať článok na socialných sieťach

Paradajky milujeme všetci – no čo z toho, keď krásne kvitnú, ale plody nikde? Práve počas kvitnutia rozhodujeme o celej úrode! Ak chcete, aby z každého kvetu vznikol chutný plod, musíte poznať tieto jednoduché, no účinné triky. Fungujú overene a výsledky uvidíte rýchlo!

V tejto fáze si paradajky vyžadujú špeciálnu starostlivosť a extra živiny, aby pomohli hladko kvitnúť a produkovať zdravé plody.

Použitie vhodného hnojenia môže ovplyvniť zdravotný stav rastliny, a tým aj kvalitu úrody. Zanedbanie tejto fázy môže mať za následok nedostatok očakávaných účinkov pestovania.

Existuje mnoho jednoduchých spôsobov, ako poskytnúť rastlinám živiny, ktoré potrebujú.

[.“.″]

Hnojenie paradajok počas obdobia kvitnutia

Jaseň – dodáva paradajkám draslík, ktorý pomáha rastline lepšie hospodáriť s vodou, zvyšuje kvitnutie a tvorbu plodov. Hnojenie popolom môže pozitívne ovplyvniť aj chuť a vôňu paradajok.

Skúsení pestovatelia odporúčajú aplikovať popol raz týždenne. Stačí pod rastlinu pridať veľkú lyžicu popola, zmiešať so zeminou a zaliať.

Je možné pripraviť aj tekuté hnojivo na báze popola.

[.“.″]

Pridajte pol šálky popola do 10 litrov vody. Každá paradajka by mala dostať pol litra takéhoto roztoku. Postup sa opakuje každých 15 dní.

Jód – známy predovšetkým ako bežný prostriedok z lekárne, môže tiež podporovať vývoj pukov rajčín a podporovať správne dozrievanie plodov.

Jód sa používa tak, že sa do 10 litrov vody kvapnú len tri kvapky a potom sa rastliny zalievajú.

Droždie – je účinné hnojivo, ktoré dokáže zabezpečiť paradajkám bohatú úrodu. Stačí rozpustiť malý balíček suchého droždia (10 g) vo vedre s vodou a počkať 48 hodín.

[.“.″]

Litrová porcia takéhoto koncentrátu by sa mala zriediť v 9 litroch vody.

Bór – je mimoriadne dôležitým prvkom v procese vývoja rastlín, najmä počas kvitnutia, pretože prispieva k zvýšeniu počtu nasadených plodov a zlepšuje ich kvalitu.

Najlepšie je poskytnúť ho vo forme postreku na listy. 5 gramov kyseliny boritej rozpustíme v litri teplej vody a potom zriedime v 9 litroch studenej vody. Postrek sa vykonáva v deň bez vetra a dažďa, najlepšie večer.

Zdieľať článok na socialných sieťach

.

Najnovšie články

Novinky na váš e-mail

Žiadny geniálny nápad vám už neujde!